גיבוי מידע עסקי נעשה בעבר על גבי שרתים מקומיים או קלטות גיבוי.

אמצעים אלו היו חשופים לטעויות אנוש (לדוגמא גיבוי שלא בוצע בזמן או טעות בקלטת), לפגעי חומרה (בעיות בקלטת או בהארד דיסק של השרת) ובמקרה בו קרה אסון פיזי בעסק (שריפה, שטפון וכו') לא פעם הגיבוי הושמד יחד עם המידע של העסק.

גיבוי בענן חולל מהפכה במספר חזיתות חשובות לכל בעל עסק

גיבוי מידע עסקי נעשה בעבר על גבי שרתים מקומיים או קלטות גיבוי. אמצעים אלו היו חשופים לטעויות אנוש (לדוגמא גיבוי שלא בוצע בזמן או טעות בקלטת), לפגעי חומרה (בעיות בקלטת או בהארד דיסק של השרת) ובמקרה בו קרה אסון פיזי בעסק (שריפה, שטפון וכו') לא פעם הגיבוי הושמד יחד עם המידע של העסק.

הגיבוי של קבצים בענן הוא תהליך אוטומטי המתבצע ברקע. אין צורך בידע טכני או בפעולה אקטיבית מצידכם כדי לבצע אותו והוא מתרחש בזמן העבודה על המחשב. הגיבוי שומר מספר רב של גרסאות לכל קובץ, ומבטיח ששום קובץ חשוב לא יאבד שוב לאחר שעות של עבודה עליו, רק כי שכחתם ללחוץ על כפתור השמירה.

אמינות

גיבוי בענן מתבצע באופן אוטומטי על גבי מערכות וירטואליות מרובות, מה שמבטיח שתמיד יהיה גיבוי זמין ותקין של המידע.

עלויות

בעבר הגדלת האחסון חייבה החלפת שרת, הוצאה של אלפי שקלים. גיבוי ענן מאפשר לעבור בין תוכניות גיבוי ללא טרחה מצד העסק ובעלות מזערית.

צמצום טעויות אנוש

מחיקת קבצים מהמחשב, קריסה של תוכנות בזמן עבודה על קובץ שלא נשמר ובעיות נוספות, שבעבר היו עולות לעסק בשעות עבודה רבות, נפתרות בלחיצה על כפתור השחזור מתוך הגיבוי האוטומטי תוך כמה רגעים.

גיבוי סביבת העבודה

הגיבוי בענן אפשר לגבות לא רק את הקבצים אלא את סביבת העבודה כולה. גיבוי מסוג זה מאפשר במקרה של אסון לחזור לפעולה מהירה בה כל המערכות פועלות ומוגדרות בדיוק כפי שהיו לפני האסון.

מה היתרונות של גיבוי בענן?

פשוט ובטוח:

גיבוי בענן מגן על המידע היקר שלכם באמצעות יצירת עותק מקוון שלו. עבורכם, מדובר בתהליך נטול טרחה, קל ליישום ומאובטח לחלוטין השומר על כל מחשבי העסק מגובים ללא קשר לכמות המידע שעוברת בכל אחד מהם.

גישה נוחה למידע:

גיבוי על ענן מאפשר לכם לגשת לקבצים שלכם ממכשירים שונים ומשחרר את התלות במחשב המשרדי. ניתן להציג את המידע הנמצא על גיבוי ענן במחשב הביתי, בסלולר או בטאבלט באמצעות התחברות מאובטחת אליו

שליטה מלאה במידע:

כל עובד יכול לגשת אל המידע הנמצא במחשב שנותר דלוק במשרד. אבל כאשר המידע מאוחסן בענן יש לכם יכולת לקבוע הרשאות גישה לכל משתמש ולדעת איזה משתמש שינה כל קובץ ומתי הוא עשה זאת. יתרה מכך, גיבוי בענן מקטין את הסיכוי לפריצה זדונית משום שקבצי הגיבוי עוברים תהליך הצפנה

מה ההבדל בין גיבוי ענן לבין שמירת קבצים ב-Google Drive או DropBox?

שירותי חינם כמו דרופבוקס או גוגל דרייב מאפשרים לשמור קבצים בענן ולגשת אליהם מכל מקום, ולכן רבים מתייחסים אליהם כאל גיבוי ענן. אבל מדובר למעשה בשירות של אחסון ענן ולא גיבוי ענן ויש לו חסרונות רבים כאשר מדובר בפתרון עבור הארגון שלכם :

  • שירותי גיבוי ענן מאפשרים לגבות את סביבת העבודה ולא רק את הקבצים, בעוד ששירותים כדוגמת גוגל דרייב מאפשרים לשמור אך ורק מידע.

  • במקרה בו הוחדרו לקבצים וירוסים זדוניים או חסימה עם דרישת כופר, קבצים שהועלו לכונן רשת כמו דרופבוקס יכללו את הקובץ הנגוע. לעומת זאת, כל קובץ שעולה לגיבוי בענן עובר סריקות אבטחה המסירות ממנו רכיבים חשודים.

  • אם החברה נדרשת לעמוד בתקנות גיבוי ואבטחת מידע, פתרונות שמירת קבצים מהסוג שצוין מעלה לא יאפשרו להם לעבור את הביקורות הללו. לעומת זאת, גיבוי הענן של קומודור מערכות מידע עומד בתקנים המחמירים ביותר.

קומודור מערכות מידע – המומחים לגיבוי בענן

קומודור מספקת גיבוי בענן למאות עסקים מדי יום, כבר למעלה משני עשורים. אנו מציעים ללקוחותינו פתרונות גיבוי ענן המאפשרים להם לשמור על המידע העסקי שלהם בטוח מטעויות אנוש, חדירות האקרים ודרישות כופר, קריסת מערכות או כל סיכון אחר.

אנו מציעים פתרונות גיבוי ענן המשתלבים יחדיו לשמירה מקיפה על המידע של העסק:

אחסון ענן

אחסון כל המידע מהמחשבים הנייחים והניידים ומשרתי החברה בשרת ענן. כאשר משלבים את אחסון הענן עם גיבוי ענן, המידע מגובה באופן אוטומטי על בסיס יומי, שבועי או חודשי בגיבוי מוצפן.

שרתי דואר בענן

ניהול מערך הדואר של העסק בענן מאפשר גישה לדואר ממגוון רחב של מכשיר, נפח אחסון גבוה, גיבוי של תכתובת הדואר וגמישות במספר המשתמשים לפי הצורך. 

התאוששות מאסון (DRP & BCP)

יצירת נהלי התאוששות מאסון והמשכיות עסקית בהתאם לצרכי ודרישות החברה הכוללים נהלי גיבוי ושחזור מידע חסר בלחיצת כפתור.

נשמח לשמוע ממך ולהתאים לך את חבילת שירותי גיבוי הענן המושלמת עבורך.