fbpx

מחשוב ענן יכול להפוך את העסק שלך ליעיל, גמיש, נגיש ומאובטח יותר.

אנחנו בקומודור מערכות מחשוב מאמינים שכל עסק יכול להרוויח מהמעבר לשירותי ענן והנה 10 סיבות טובות לכך

מה זה מחשוב ענן?

מחשוב ענן מתייחס לטווח רחב של שירותים שנועדו לספק גישה קלה ומשתלמת לתוכנות, קבצים ומשאבים של החברה דרך הרשת. מחשוב ענן חוסך את השימוש ביצירת רשת פנימית עבור העסק או את השימוש בשרתים ובתוכנות לשיתוף קבצים. רוב העסקים והחברות משתמשים כיום במחשוב ענן לניהול שירותי הדואר, שיתוף מסמכים בין עובדים, אחסון וגיבוי מידע ולהתחברות לתוכנות ויישומים החיוניים לתפקוד העסק, ממחשבים שונים בכל זמן נתון.

המעבר אל מחשוב ענן מפחית את עלויות המחשוב והתקורות בעסק : הוא מעביר את הצורך בתחזוק ועדכון השרתים אל ספק הענן, מאפשר לעסקים להעביר באופן גורף את ניהול המחשוב בעסק למיקור חוץ ואף פותח הזדמנויות לגיוס עובדים מחו"ל היכולים לקבל גישה אל קבצי החברה מכל מקום בו יהיו. 

מה זה מחשוב ענן?

מחשוב ענן מתייחס לטווח רחב של שירותים שנועדו לספק גישה קלה ומשתלמת לתוכנות, קבצים ומשאבים של החברה דרך הרשת. מחשוב ענן חוסך את השימוש ביצירת רשת פנימית עבור העסק או את השימוש בשרתים ובתוכנות לשיתוף קבצים. רוב העסקים והחברות כיום משתמשים במחשוב ענן לניהול שירותי הדואר, שיתוף מסמכים בין עובדים, אחסון וגיבוי מידע ולהתחברות לתוכנות ויישומים החיוניים לתפקוד העסק, ממחשבים שונים בכל זמן נתון.

המעבר אל מחשוב ענן מפחית את עלויות המחשוב והתקורות בעסק: הוא מעביר את הצורך לתחזק ולעדכן את השרתים אל ספק הענן, מאפשר לעסקים להעביר באופן גורף את ניהול המחשוב בעסק למיקור חוץ, ואף פותח הזדמנויות לגיוס עובדים מחו"ל שיכולים לקבל גישה אל קבצי החברה מכל מקום בו יהיו.

איך עובד מחשוב ענן?

פתרונות מחשוב ענן הפכו לאפשריים הודות לטכנולוגיה הנקראת וירטואליזציה, המאפשרת ליצור 'מכונה וירטואלית' – מחשב מדומה המתנהג כמחשב פיזי לכל דבר. על שרת יחיד ניתן להריץ באופן יעיל מכונות וירטואליות רבות שכל אחת מהן עובדת באופן עצמאי ומבודד, ובכך להפחית עלויות ללקוחות. שירותי ענן כמעט תמיד מקוונים וזמינים משום שהם מגובים במספר מכונות וירטואליות ועל פני שרתים רבים. 

בדומה לפתרונות אותם הוא מחליף, גם מחשוב ענן מסתמך על חומרה ותוכנה. אך בניגוד אליהם כל מה שהוא דורש מהמשתמש הוא מחשב או טלפון חכם, חיבור לאינטרנט ומערכת הפעלה שיכולה להתחבר לשירותי ענן.

איך עובד מחשוב ענן?

פתרונות מחשוב ענן הפכו לאפשריים הודות לטכנולוגיה הנקראת וירטואליזציה, המאפשרת ליצור 'מכונה וירטואלית' – מחשב מדומה המתנהג כמחשב פיזי לכל דבר. על שרת יחיד ניתן להריץ באופן יעיל מכונות וירטואליות רבות שכל אחת מהן עובדת באופן עצמאי ומבודד, ובכך להפחית עלויות ללקוחות. שירותי ענן כמעט תמיד מקוונים וזמינים משום שהם מגובים במספר מכונות וירטואליות ועל פני שרתים רבים. 

בדומה לפתרונות אותם הוא מחליף, גם מחשוב ענן מסתמך על חומרה ותוכנה. אך בניגוד אליהם כל מה שהוא דורש מהמשתמש הוא מחשב או טלפון חכם, חיבור לאינטרנט ומערכת הפעלה שיכולה להתחבר לשירותי ענן.

מה היתרונות של שירותי ענן?

חיסכון בעלויות

שירותי ענן לעסקים מאפשרים גישה מהירה וקלה למידע של החברה, החוסכת זמן וכסף. העדר תשתית לתחזוקה מפחיתה עלויות תקורה ובמקרה של קומודור, הידיעה כמה תשלמו בכל חודש, מבטיחה שלא יופיעו לכם הפתעות בתקציב בכל הנוגע לתחום המחשוב בחברה.

גישה מרחוק

מחשוב ענן מאפשר לאנשי המכירות הנמצאים בדרכים, לפרילנסרים, עובדים במיקור חוץ או עובדים מהבית להתחבר בכל שעה ובכל זמן לעסק. באמצעות ההרשאה הנכונה הם יכולים להתחבר מהסלולר, מהמחשב הנייד או מהמחשב הביתי כדי לעבוד, להתעדכן ולדווח. מחשוב ענן יכול לאפשר לעובדים גמישות מירבית ולעזור להם לאזן בין הנסיעות ללקוחות, ההתייצבות במשרד ועבודה מהבית.

שמירה על המידע העסקי

אם אתם לא עושים שימוש בפתרונות ענן, רוב הסיכויים שהנתונים שלכם מאוחסנים על גבי מחשבי המשרד. תקלה בדיסק הקשיח של המחשב, וירוס, טעות אנוש, גניבה של לפטופ, שריפה וכו' יכולים להביא לאובדן המידע החשוב שלכם לתמיד. כאשר המידע שמור על שרת ענן הוא נשאר בטוח בכל מצב ונגיש עבורך גם אם המחשב הישן קרס ונאלצתם להחליף אותו.

סדר וארגון

מערכות מבוססות ענן יוצרות אחידות במיקומי שמירת הקבצים ובאופן בו הקבצים נשמרים. האופן שבו נשמרים גיבויים בענן מאפשר לצמצם טעויות אנוש כגון דריסת מסמכים חשובים או איבוד מידע, ומאפשר תיעוד ומעקב אחר שינויי קבצים, גרסאות עריכה ושינויים.

אבטחה

מחקר מצא כי 94% מהעסקים ראו שיפור באבטחה לאחר שעברו אל שירותי ענן. 91% מהעסקים שנדרשים לעמוד בדרישות רגולציה, הגנת מידע ופרטיות ואבטחת מידע ציינו כי הענן מקל עליהם בכך. אחסון ענן מבוסס על הצפנת נתונים ועל מתן הרשאות למשתמשים השונים. האפשרות הזו מצמצמת משמעותית את האפשרות לגניבת נתונים הן על ידי עובדים שלא אמורה להיות להם גישה למידע והן על ידי האקרים חיצוניים.

התאוששות מאסון

זמן שבו מערכות המחשוב שלך לא פועלות הוא זמן שהעסק שלך לא מייצר בו הכנסה. התאוששות מאסון היא שירותי מחשוב ענן שמבטיח שגם במקרה בו המערכות קרסו, תהיה תוכנית לשעת חירום שתאפשר חזרה מהירה לפעולה תוך צמצום הנזק לעסק למינימום האפשרי.

גמישות

פתרונות ענן לעסקים מציעים גמישות. העסק צריך רוחב פס נוסף? שירותי ענן מאפשרים לענות על הביקוש מיד בעוד שאחסון מקומי מצריך החלפת שרת ועדכון תשתית יקר. זמן הוא כסף, והיכולת להגיב מהיר לשינויים בעסק שלך תאפשר לך להגיע למטרות העסקיות בקלות וביעילות רבה יותר.

עדכונית אוטומטיים

יום העבודה מתחיל אבל המחשב שוב מציג עדכון שתקוע על 50% מהדרך? הנה חוויה שאפשר לשכוח ממנה עם המעבר אל שירותי מחשוב ענן. אפליקציות מבוססות ענן מתעדכנות מעצמן ואינן מכריחות את המשתמש לקחת חלק בחוויה, כך שהיום שלך יכול להתחיל חלק.

עבודת צוות

שירותי ענן הופכים את שיתוף הפעולה בין עובדים וצוותים בעסק לפשוט מאי פעם. דרך הענן ניתן לשתף מידע בקלות ובאופן מאובטח, לעבוד יחדיו על קבצים ומסמכים וליצור הזדמנויות לסיעור מוחין ושיתופי פעולה שיועילו לעסק שלך.

נתונים הם כסף

אחסון ענן מקל על האפשרות להטמעה של מנגנוני ניתוח מידע עסקי. המידע שיתגבש יאפשר לכם להגביר יעילות, לבנות תוכניות פעולה ארוכות טווח ולעמוד ביעדים העסקיים שהצבתם.

אילו סוגים של פתרונות ענן לעסקים ישנם?

ישנם 3 סוגים עיקריים של פתרונות ענן:

תוכנה כשירות
(SaaS (Software as a Service

זהו הסוג המוכר ביותר של פתרונות ענן, הכולל שירותי אחסון קבצים, גיבוי ענן, דוא"ל בענן, וכלי ניהול פרויקטים. מדובר ביישומים שהמשתמשים יכולים לקבל אליהם גישה דרך הענן, לשתף ולאחסן בהם קבצים תחת הגנת אבטחת מידע. בין השירותים המובילים בקטגוריה זו נמצאים Office 365 וגוגל עסקי.

פלטפורמה כשירות
(PaaS (Platform as a Service

פלטפורמה כשירות היא סביבת פיתוח מבוססת ענן המאפשרת למפתחים לבנות אפליקציות ענן. הפלטפורמה כוללת מסד נתונים, מערכת הפעלה ושפת תכנות וחוסכת את הצורך בהגדרת שרתים ופרוטוקולי תקשורת ואבטחה.

תשתית כשירות
(IaaS (Infrastructure as a Service

ספקי תשתית הענן נותנים לעסק את האפשרות להקים בעצמו שרתים על מכונות וירטואליות ולנהל את השימוש בהם לפי צרכיו. העסק מחליט כיצד יוקצו משאבי העיבוד והזיכרון, אילו מערכות הפעלה ותוכנות יותקנו ולאילו שימושים יועדו המכונות הוירטואליות הללו. 

קומודור, מומחים בהתאמת פתרונות ענן לעסקים

ייתכן שכבר הבנת שהעסק שלך צריך מחשוב ענן, אבל לא תמיד פשוט להבין איפה להתחיל. אנחנו נשמח לעזור לך לצלוח דרך ים המושגים ולבחור בפתרון שמתאים לצרכים שלך במדויק.  

אנחנו יודעים להתאים פתרונות לעסקים בכל הגדלים, החל מעסקים קטנים ועד לארגונים בעלי סניפים ברחבי העולם. הצוות שלנו יוצר עבורם פתרונות מבוססי ענן ומציע ייעוץ, תמיכה שוטפת והתאמה מלאה לצרכים הספציפיים של כל אחד מלקוחותינו. נשמח להציע גם לך את היתרונות הרבים של מחשוב ענן. 

אנחנו מחכים לשיחה שלך!